Mozilla pracuje nad Firefoxem dla nowego Windowsa 8.

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STRONY WWW, ŚWIAT

Mozilla Firefox jest jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na informatycznym rynku. Zawiera wiele bonusowych wtyczek, udostępnia kluczowe funkcje, dzięki niej użytkownicy mogą ją rozszerzać i dostosowywać do swoich indywidualnych potrzeb.

Rozpoczęły się oficjalne prace nad Firefoxem dla Windowsa 8 przez Mozille. Google przyznał, że chciałby „Chrome” w wersji Metro a „Opera” rozważa całą sprawę.
W lutym Mozilla udostępniła ogromną rozpiskę dotyczącą własnej przeglądarki ujawniając, iż tego roku możemy spodziewać się odsłony nowej przeglądarki, skrojonej na potrzeby systemu „Windows 8”. Firefox ma być dostępny w dwóch wariantach: interfejs Metro oraz interfejs klasyczny.

Opera nie ogłosiła jak dotąd konkretnego komunikatu dotyczącego swojej przeglądarki w wersji metro. Product manager desktopowej Opery, Arnstein Teigene powiedział, że nie może skomentować żadnych konkretnych informacji lecz może stwierdzić, że firma przygląda się Windowsowi 8. Uważa on, iż interfejs Metro z nowym systemem to ciekawa platforma i firma liczy się z tym, „że użytkownicy będą chcieli mieć na niej Operę”.

Na blogu pracownika Mozilli Briana Bondy można przeczytać, iż Firefox nie tylko planuje, lecz wciela w życie prace nad przeglądarką od 5 marca. Ponadto nowa przeglądarka dla ósemki możliwe, że będzie umożliwiała dostarczanie funkcji kluczowych dla obu interfejsów. Jednak pojawia tu się mały problem, gdyż okazuje się że Firefox w Metro będzie dostępny pod warunkiem, że przeglądarka w systemie będzie domyślna. Tak chce Microsoft, ponieważ gdy program nie jest domyślny, to uruchamia się tylko na klasycznym pulpicie.

Efekty pierwszych prac będzie można zauważyć za kilka miesięcy. Do tego czasu musimy cierpliwie czekać. Ciekawe czy kolejni giganci tacy jak Google czy Opera podejmą się podobnych prac.

Izabela Posłajko

WWW.mozilla.pl
WWW.brianbondy.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry