Nagroda Radia TOK FM dla Danuty Wałęsy

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA, RADIO

Danuta Wałęsa została laureatką Nagrody Radia TOK FM za rok 2011, do której nominowani byli także: ksiądz Adam Boniecki i kapitan Tadeusz Wrona. Uroczyste wręczenie nagrody miało miejsce 13 marca, we wtorek o godz. 20.00 w klubie Palladium w Warszawie. Laureatka odebrała statuetkę- rzeźbę w kształcie bomby z lontem, która została zaprojektowana przez Aneta Faner i Piotr Duma- Fish ‘n’Sheep Studio.

Danuta Wałęsa jest autorką książki „Marzenia i tajemnice”. Nagrodzono ją za to, że miała odwagę napisać o tym co w Polsce oznacza bycie kobietą. „Marzenia i tajemnice” to osobiste wyznania o życiu, miłości i rodzinie. Ukazuje Wielkiego Polaka z innej perspektywy, z perspektywy żony i matki ośmiorga dzieci. Wałęsa opisuje jak wyglądało życie na tle politycznych rewolucji, a także próbę połączenia spraw wielkiej wagi, ze sprawami życia codziennego. Gdy Lech Wałęsa tworzył ruch Solidarności, Danuta Wałęsa, była fundamentem rodziny.

Radio TOK FM przyznaje nagrodę osobie, instytucji lub organizacji za odważne, nietypowe działania, dzieła lub wypowiedzi, które miały znaczny wpływ na świadomość społeczną i polską rzeczywistość.

Adrianna Krapa
źródło: tokfm/lubimyczytać.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry