Smartfon z serii Xperia od Sony – Xperia Sola [film]

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOBILE, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Gigant rynku technologicznego zaprezentował w tym tygodniu najnowszy model Xperii Sola, działającej na systemie Android wzbogacona o technologię NFC oraz nawigację typu floating touch.

Najnowszy model smartfonu rodziny Xperia wyposażony jest w procesor dwurdzeniowy STE U8500, aparat 5 megapikseli z możliwością nagrywania filmów w jakości HD oraz złącze USB, aGPS, DLNA, Bluetooth oraz moduł Wi-Fi.

fot. sony


Sony zastosował w urządzeniu pamięć ośmiu gigabajtów, z czego pięć jest dla użytkownika. Wyświetlacz reality Display 3,7- calowy z funkcją Mobile BRAVIA Engine, pozwalającą na wyświetlanie obrazów w rozmiarze 854×480 pikseli. Żywotność baterii Xperii według producenta to sześć godzin rozmów i 475 godzin czuwania a to dzięki pojemności 1320 mAh.

Pracę smartfonu stymuluje system Google Android 2.3. jednak Sony pracuje nad aktualizacją do formy Android 4.0. Telefon ma wbudowane dwa głośniki, co sprzyja lepszemu użytkowaniu.

Telefon ma tagi Smart Tags bazujące na technologii NFC, które umożliwiają zmianę ustawień i uruchamianie aplikacji za pomocą dotknięcia konkretnego tagu. W Smartfonie znajduje się funkcja „Floating touch” pozwalająca na surfowanie po Internecie za pomocą przesuwania palcem po ekranie, którzy służy za kursor. Sony zapowiedział, iż funkcja ta będzie wzbogacana o nowe funkcje. Technologia „fast capture” pozwala na przejście aparatu ze stanu spoczynku do momentu robienia zdjęć, co zajmuje zaledwie sekundę.

Premiera odbyła się dzisiaj, a telefony Xperia Sola trafią do sklepów tego roku w drugim kwartale. Gadżety będą dostępne w kolorach: czerwonym, białym i czarnym.

Izabela Posłajko

Źródło:
sonymobile.com
mashable.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry