Znamy laureatów Złotych Taśm

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Krytycy filmowi ze Stowarzyszenia Filmowców Polskich za najlepsze produkcje pokazywane w polskich kinach w 2011 roku uznali irańskie „Rozstanie” oraz polskie „Erratum”, a twórcy tych filmów zostali nagrodzeni statuetkami Złotych Taśm. Zwycięskie tytuły były znane już w styczniu, ale dopiero we wtorek (13.03.) odbyła się uroczystość wręczenia nagród twórcom i polskim dystrybutorom.

sxc

Film „Erratum” oprócz Złotych Taśm już wcześniej został wyróżniony Nagrodą Dziennikarzy na festiwalu w Gdyni oraz Nagrodą Główną w Konkursie „1-2” na Warszawskim Festiwalu Filmowym. Przewodnicząca Koła Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Barbara Hollender, podkreśliła podczas gali, że wybór najlepszego polskiego filmu 2011 roku był wyborem bardzo trudnym ponieważ, według krytyków, dobrych rodzimych produkcji w ubiegłym roku pojawiło się sporo.
Natomiast statuetkę dla najlepszego filmu zagranicznego krytycy wręczyli twórcom, tegorocznego zdobywcy Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, irańskiego „Rozstania”.

Statuetkę w imieniu reżysera filmu Asghara Farhadiego odebrał dyrektor artystyczny dystrybutora „Rozstania” Jakub Duszyński. Przedstawiciel Gutek Film oznajmił, że irański reżyser wie o przyznanej mu nagrodzie i że ta niedługo zostanie mu przekazana.

Źródło: www.sfp.org.pl
Tamara Barriga

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry