Nominacje do polskich Złotych Pawiów

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Nominacje do Złotych Pawiów ogłoszono w sobotnim wydaniu „Weekendowego Magazyn Filmowego” na Jedynce. Nagroda jest odpowiednikiem amerykańskich Złotych Malin, czyli nagród dla najgorszych produkcji filmowych i ich wykonawców. Polskie Złote Pawie będą jednak „wyróżnieniem” dla osiągnięć ostatniej dekady, a nie ostatniego roku jak to jest w zwyczaju przy przyznawaniu Złotych Malin.

sxc

Pomysłodawcą konkursu jest właśnie Weekendowy Magazyn Filmowy, który wyszedł z inicjatywą dla dobra „kondycji polskiego kina” i „samopoczucia polskiego widza”. Zamiast specjalnej komisji, zwycięskie filmy będą wybierać internauci. Zdążyli już oni wytypować faworytów, wśród których znalazły się filmy takie jak „Ciacho”, „Wyjazd integracyjny”, „1920 Bitwa warszawska”, „Gulczas, a jak myślisz”, „Yyyreek!!! Kosmiczna nominacja”, „Weekend” i „Kac Wawa”.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 31. marca, czyli w przeddzień rozdania Złotych Malin w USA. Do tej nagrody najwięcej, bo aż 11 nominacji, zdobył Adam Sandler. Pobił tym samym dotychczasowego przodownika, Eddiego Murphiego.

Czy nominacje wydają się być trafne 😉 Co o nich sądzicie ? Czy są ciekawsze filmy zasługujące na tą prestiżową nagrodę ?

Edyta Bryła

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry