Kolejny rekord sprzedaży Apple – 3mln iPadów w weekend!

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, MOBILE, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Przyzwyczailiśmy się już do sukcesów giganta rynku technologicznego, jednak Apple nie przestaje Nas zadziwiać. Przez trzy dni firma sprzedała trzy miliony nowych iPad’ów! To naprawdę rekordowy wynik, jeśli chodzi o otwarcie pierwszych dni sprzedaży.

Nowy iPad jest zaraz po telefonach iPhone największym źródłem dochodu firmy Apple. Szef koncernu Tim Cook twierdzi, iż zakup tych urządzeń o ekranach wysokiej rozdzielczości oraz mega szybkich procesorach, może wyprzedzić popyt na osobiste komputery.

Do miesiąca grudnia poprzedniego roku firma sprzedała 15,4 milionów tych urządzeń. Następnie nowsza wersja iPada pojawiała się na początku oczywiście w USA i innych jedenastu krajach, a 23 marca gadżet będzie sprzedawany w kolejnych dwudziestu czterech.

Apple to najdroższa firma na świecie, oczywiście według rynkowej kapitalizacji. Notowania tego koncernu wzrosły o 2,7 % w poniedziałek do rekordowej sumy 601,10 $ za jedną akcję. Wychodzi na to, iż wartość firmy w tym roku podskoczyła do góry prawie o połowę.

Apple spotkało się z niedowiarkami, którzy spekulowali na temat sukcesu sprzedaży firmy. Jednak na konferencji firma udowodniła im stwierdzając, iż takiego sukcesu nie było w historii koncernu.

Nowy iPad sprzedawał się jak ciepłe bułeczki, ponoć 18 sztuk rozpływało się w minutę! Czekamy więc na podbicie kolejnych 24 rynków i wyniki sprzedaży…

Izabela Posłajko

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry