Nagroda Tygodnika Angora

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA, PRASA

Tygodnik Angora szósty raz nagrodził autorów najlepszych tekstów, które pojawiły się w polskiej prasie regionalnej przedrukowanej przez ANGORĘ w 2011 roku. Gala, na której wręczono nagrodę odbyła się w łódzkim Spatifie 15 marca.

W tym roku Kapituła Nagrody Tygodnika Angora, w składzie: prof. Kazimierz Wolny- Zmorzyński z Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Jerzy Jastrzębski z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz prof. Janusz Adamowski z Uniwersytetu Warszawskiego, redaktore naczelny ANGORY- Paweł Woldan i red. Henryk Martenka- sekretarz Kapituły, zdecydowała się wyróżnić pięć dziennikarskich talentów.

Laureaci otrzymali nagrodę pieniężną, w wysokości 5 tys. złotych. Główne kryteria oceny to jakość warsztatu dziennikarskiego i doniosłość tematu opisanego. Wyróżniono red. Dorotę Mękarską z „Nowin Gazety Codziennej” za reportaż „Chłopak z Dydni zaśpiewał politycznie”, red. Jacka Rosadę z „Gońca Ziemi Wronieckiej” za reportaż pt. „Kapliczka wdzięczności”, red. Krzysztofa Strauchmanna z „Nowej Trybuny Opolskiej”, autora tekstu „Krawiec elfów”, red. Piotra Subika publikującego w „Dzienniku Polskim” za artykuł „Zdolni z ograniczeniami” oraz red. Wojciecha Kamińskiego z „Gazety Krakowskiej” za wywiad z Samuelem i Adą Wellenbergami.

Źródło: Angora
Adrianna Krapa

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry