Polska Akademia Filmowa rozdała Orły 2012

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Polska Akademia Filmowa za najlepszy film uznała dramat Wojciecha Smarzowskiego „Róża”. Film ten pokonał „W ciemności” Agnieszki Holland oraz „Salę samobójców” Jana Komasy. Tych samych twórców Smarzowski pokonał w kategorii najlepszy reżyser. Agnieszka Holland o tym zwycięstwie powiedziała tak: „Wojtek Smarzowski jest wielką nadzieją polskiego kina.

sxc

Jest bardzo utalentowany i uczciwy w tym, co robi”. Aktorkę Agatę Kuleszę, która zagrała tytułową Różę, uznano za najlepszą aktorkę pierwszoplanową – aktorka podczas podziękowań podkreśliła, że „Róża” to najważniejszy film w jakim zagrała. Robertowi Więckiewiczowi przyznano nagrodę za rolę w filmie „W ciemności” Agnieszki Holland. Sam Więckiewicz mówił o tym, że był przekonany, że nagrodzony zostanie Marcin Dorociński za rolę Tadeusza w filmie „Róża”.

Również w kategoriach dla aktorów drugoplanowych zwyciężyli aktorzy grający w „Róży” Jacek Braciak oraz „W ciemności” – Kinga Preis (Preis była nominowana również za drugoplanową rolę w „Róży”).

Podczas ceremonii w Teatrze Narodowym nagrody przyznano też m.in. w kategoriach: scenariusz, zdjęcia, muzyka, scenografia, kostiumy oraz odkrycie roku.

Źródło: pnf.pl
Tamara Barriga

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry