Genialny „Zupełnie inny weekend” na DVD od 22. marca

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA

Russell jest nieśmiałym ratownikiem z Nottingham. Tylko jego najbliżsi znajomi wiedzą, że jest gejem. Któregoś wieczoru po spotkaniu z nimi Russell (Tom Cullen) wstąpił do gejowskiego baru, gdzie poznaje Glena (Chris New), który wydaje się być absolutnym przeciwieństwem Russella – jest śmiały i bezczelny.

Mężczyźni spędzają ze sobą noc, a potem weekend, który dał początek uczuciu między nimi. Mają tylko dwa dni, zanim Glen wyjedzie na 2 lata do Stanów, ale będzie to wystarczająco długo aby całkowicie odwrócić dynamikę postaci i wydarzeń. Russell wykaże się pewnością siebie, o którą początkowo go nie posądzimy, a i Glen, który „nie uznaje związków ani się nie żegna” nie pozostanie niewzruszony do samego końca.

O ile filmy o weekendowych przygodach są częstą konwencją, która dodatkowo rzadko się udaje, „Zupełnie inny weekend” Andrew Haigha jest wyjątkiem od reguły. Świetny scenariusz, inteligencja, szczerość i prostota to cechy, które pojawiają się w większości recenzji. Film został już uznany za jedną z najważniejszych produkcji tego roku. Na DVD będzie dostępny już od czwartku 22. marca.

Edyta Bryła
Filmweb, afterelton.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry