Histeria – zabawna historia o powstaniu …

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, POLSKA, ROZRYWKA

Zabawna historia o tym skąd się wziął i w jakich okolicznościach powstał powszechnie znany dziś…wibrator. Otóż cofając się do czasów wiktoriańskich istniała kobieca przypadłość zwana histerią. Dziś można by ją nazwać może depresją.

Próbowano zatem dopomóc biednym kobietą owładniętym tą nieprzyjemną chorobą i szukano sposobów ich leczenia. Taką osobą jest właśnie główny bohater, młody lekarz, który znajduje pracę u londyńskiego specjalisty od kobiecych dolegliwości.

Wspólnie opracowują metodę przeciwdziałania histerii, która jest rzekomo przyczyną nieprawidłowego funkcjonowania macicy. Stosują więc na swoich pacjentkach relaksacyjne masaże tej właśnie partii ciała. Zabiegi te powodują odprężenie, a także skurcze miejsc intymnych, które dziś z powodzeniem można by nazwać doznaniom orgazmu.

Dzięki rozwojowi elektryczności w tych czasach, lekarze opracowują wynalazek, który zrewolucjonizuje oblicze medycyny i seksualność. Konstruują dziwacznie wyglądające urządzenie, przypominające elektryczną miotełkę, które jest prototypem dzisiejszego wibratora.

Nie zabraknie oczywiście wątku miłosnego. Młody lekarz, w którego wcielił się Hugh Dancy zakochuje się w zuchwałej córce swojego chlebodawcy (Maggie Gyllenhaal), kobiecie wyzwolonej, emancypantce i idealistce. Film można zobaczyć już w kinach. Oceńcie sami film młodej reżyserki.

A.Bujewicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry