Commodore USA wprowadza nowy komputer – Amiga mini

AKTUALNOŚCI, KOMPUTERY, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Większość z nas wspomina z nostalgią takie urządzenia jak Atari czy Amiga, które są częścią naszego dzieciństwa. Firma Commodore postanowiła wprowadzić znowu w obieg kultowy komputer Amiga pod nowocześniejszą postacią i z nową nazwą – Amiga mini.

Jak reklamuje Commodore USA – Amiga mini jest komputerem ,,kompaktowym, eleganckim i o dużej mocy’’. Czy warto było tyle czekać na tę reaktywację? Nowa Amiga mini jest wyposażona w jeden z najszybszych procesorów na rynku – Core i7 Quad, ma kartę zintegrowaną kartę nVidia Geforce GT 430 GPU z 1 GB pamięci DD3 , slotowy napęd Blu-Ray, cztery porty USB 3.0, posiada także dwie anteny WiFi oraz wyjście HDMI, 2-DVI i DisplayPort(w tym VGA), dysk o pojemności 1 TB i dyski SSD 300 GB lub 600 GB.

Nowy komputer jest wykonany w 100% z aluminium (obudowa), dostępny w kolorze czarnym lub srebrnym i jest oczywiście małych rozmiarów – 197 x 197 x 75 mm. Żeby jednak ostudzić nieco atmosferę, dodam, że za podstawową wersję Amigę mini trzeba słono zapłacić – aż 2495 USD.

Firma Commodore, która została założona 1954, zajmowała się produkcja sumatorów, kalkulatorów i wreszcie komputerów. Odegrała ogromną rolę w rozwoju komputerów domowych w latach 80. i 90., znana przede wszystkim z marki urządzeń Commodore 64 oraz Amiga. Firma zbankrutowała 1994r. Obecnie jej nowym wcieleniem jest Commodore USA(przyp.red.)

Aleksandra Kurzyńska

Commodereusa.net

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry