Japońscy naukowcy zapewniają o zbudowaniu kosmicznej windy za 40 lat

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, NAUKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Windą do kosmosu? Czemu nie? Ten plan chce zrealizować japońska firma budowlana Obayashi Corporation, która twierdzi, że w ciągu czterdziestu lat, uda jej się zbudować kosmiczną windę. O tej nieco utopijnej wizji windy podróżującej między Ziemią a Wszechświatem słychać już od kilku lat, ale Obayashi Corporation zapewnia, że projekt ten nie jest tylko nierealistycznym marzeniem, ponieważ już opracowano wstępne plany określające wygląd oraz sposób działania windy.

Foto: Obayashi Corp. (wizja windy w kosmos)

Japończycy uważają, że jej budowa stanie się możliwa dzięki rozwoju technologii włókien z nanorurek węglowych, z których ma być zbudowany kabel o długości 96 tys. kilometrów łączący stację bazową z końcową.

Winda byłaby dużą kabiną, mieszcząca trzydzieści osób, a wagoniki poruszałyby się z prędkością 200 kilometrów na godzinę. To oznacza, że podróż do kosmosu trwałaby ponad tydzień.Z kolei sama konstrukcja składałaby się ze stacji bazowej, wokół której znajdowałby port kosmiczny. Struktura byłaby również zbudowana z końcowego terminalu, który stanowiłby połączenie przestrzeni laboratoriów i mieszkalnej.

Kosztów produkcji takiej windy nie da się oszacować, lecz pewne jest, że będą one ogromne. Jeżeli dojdzie do realizacji tego projektu, będzie to kolejny krok człowieka w podbijaniu Wszechświata.

Aleksandra Kurzyńska
źródło: Space.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry