WD prezentuje nowy dysk twardy „Pojemność: tera, Dysk: mini, Kolor: multi

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, KOMPUTERY, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Western Digital Corporation to potentat w świecie dysków twardych. Firma od 1970 roku działa na rynku elektronicznym, poczynając od półprzewodników, układów scalonych aż do momentu produkcji twardych dysków. Firma zaprezentowała właśnie pierwszy przenośny, 2,5 calowy dysk twardy o pojemności od 500GB do 2TB!

strona: www.wdc.com


Nowe modele My Passport są bardziej smukłe oraz występują w pięciu kolorach. Dzięki dużej pojemności i niewielkiej obudowie dysk ten jest idealnym rozwiązaniem do zabrania w drogę ważnych informacji, muzyki, dokumentów i filmów.

Firma WD zaprogramowała go tak, by na bieżąco tworzył zapasowe kopie danych nie obciążając przy tym komputera. Każdy kolejny plik automatycznie trafia do kopii zapasowej. Jak wiadomo dane to nie są jedynie suche liczby, to również rodzinne pamiątki, ulubione kawałki muzyczne bez których nie wyobrażamy sobie podróży bądź finansowe dokumenty, bardzo dla nas ważne.

O kopie zapasowe takich informacji trzeba dbać, ale często tego nie robimy. Często przyczyną jest brak czasu, nieuporządkowane pliki, brak wiedzy bądź skomplikowane procedury. WD opracowała prosty, zautomatyzowany sposób by tworzyć kopie zapasowe bez większego problemu. Jeśli jednak zdarzy się sytuacja w której usuniemy przypadkowo ważny plik, w kilka sekund przywrócisz go, znajdując w folderze kopii zapasowych.

Natomiast program WD Security pozwala na zabezpieczenie dysku indywidualnym hasłem, a sprzętowe szyfrowanie chroni wszelkie informacje przez osobami niepowołanymi. Program WD Drive Utilities umożliwia zarejestrowanie dysku, wykonanie jego diagnostyki oraz ustawianie opcji zabezpieczeń.

Dysk My Passport jest kompatybilny z urządzeniami posiadającymi interfejs USB 2.0 jak również interfejs nowszej generacji USB 3.0. Dodatkowo atrybutem jest fakt, iż dysk ten nie wymaga osobnego zasilacza, gdyż zasilany jest przez łącze USB.

Wszelkiego rodzaju dane są bardzo ważne dla każdego z Nas, dlatego dysk skonstruowany jest tak, by był odporny na wstrząsy zapewniając w ten sposób ochronę danych. Trwałość nadaje wytrzymała i elegancka obudowa a także specjalny futerał wykonany z tworzyw, zapewniających odporność na uszkodzenia.

Izabela Posłajko
WWW.wdc.com/pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry