Wrocław ma najlepszy regionalny terminal lotniczy w Polsce

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, POLSKA

Wrocław może być z siebie dumny. Nowo powstały wrocławski terminal jest z pewnością najbardziej funkcjonalnym regionalnym polskim lotniskiem, a przy tym jest on najnowocześniejszy. Jako jedyny będzie korzystał z mostu ruchomego, który łączy terminal lotniczy z samolotem stojącym na płycie postojowej samolotów i dzięki temu ułatwia przejście podróżnych na pokład samolotu.


Oprócz nowego wyposażenia na miarę najlepszych standardów europejskich, terminal daję możliwość korzystania z oferty lotniczej na najwyższym poziomie. Port jest gotowy na przyjmowanie 3,5 miliona pasażerów rocznie, a pierwsi podróżni będą mogli z niego korzystać już od 5 kwietnia.

Nowy terminal zaprojektowano tak, by później nadal można było go rozbudowywać tak, by Wrocław mógł przyjmować 7 milionów pasażerów w ciągu roku.
Niewątpliwie port lotniczy jest dowodem na dynamiczny rozwój miasta, a także będzie naszą wizytówka na mistrzostwa Euro 2012, które rozpoczynają się już za niecałe 100 dni i na które Wrocław z pewnością jest już przygotowany.

Aleksandra Kurzyńska

Dane: airport.wroclaw.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry