Pinterest nową konkurencją dla portali społecznościowych?

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

Pinterest jest od dwóch lat jednym z popularniejszych portali w Ameryce, a od pewnego czasu zyskuje swoich fanów także w Polsce. Na czym polega jego magia?
Pinterest jest korkową tablicą online, której mechanizm i struktura jest bardzo łatwa: cała zabawa polega na przypinaniu na naszą ,,tablicę’’ oryginalnych i ciekawych zdjęć z Internetu i nie tylko – w zasadzie możemy wrzucać wszystko to, co nam się podoba.

Aby oglądać zamieszczane zdjęcia nie jest potrzebna rejestracja, lecz jeśli chcemy się komentować i dodawać pliki, wymagane jest zaproszenie, po którym dopiero możemy założyć konto lub zalogować przez Facebooka.

Co wyróżnia Pinterest? Przede wszystkim estetyka i uporządkowanie. Wszystkie zdjęcia są poumieszczane w czterech estetycznych kolumnach, pod każdym obrazkiem jest wyświetlanych maksymalnie sześć komentarzy, a jasne tło powoduje, że na to wszystko naprawdę miło się patrzy.

Oprócz ładnej oprawki portal ten daje dużo możliwości. Przede wszystkim na swoją tablicę możemy dodawać zdjęcia, które chcemy zachować, bez potrzeby zapisywania ich na dysku. Po drugie Pinterest może być dla nas inspiracją. Na stronie znajdziemy wiele osobnych działów, w których dowiadujemy się, jak zrobić oryginalny prezent na urodziny przyjaciela albo jak upiec przepyszną babeczkę itd. Możemy również popatrzeć na śmieszne koty, modne stylizacje ubrań, makijażu, fryzury. Tematyka jest bardzo obfita, bardzo różnorodna i bardzo ciekawa, dlatego każdy znajdzie coś tam dla siebie.

Pinterest jest także reklamą – służy do promowania blogów, własnej twórczości oraz zachęca do kupowania. Portal wywołuje również spore kontrowersje. Powodem jest regulamin. Akceptując go, deklarujemy się, że dodawane zdjęcia są naszego autorstwa(choć wiadomo, że nie zawsze tak jest). Więc przykładowo, jeśli wrzucimy zdjęcie nie naszego autorstwa na tablice, w przypadku oskarżenia o naruszenie licencji, to właśnie my będziemy za to odpowiedzialni. Użytkownicy zgadzają się także, by dodawane treści mogły zostać komercyjnie wykorzystywane przez Pinterest, gdyż portal zastrzega sobie do nich prawa autorskie – będzie on mógł je modyfikować oraz – nowość – sprzedawać.

Pinterest jest ciekawym i jednocześnie kontrowersyjnym tematem, który daje wiele możliwości i który też może potencjalnie bezkarnie zarabiać na udostępnianych informacjach kosztem ich autorów. Czy warto się na niego zalogować? Decyzja należy do nas. Lecz warto pamiętać, że portal jest kolejnym serwisem, w którym czas szybko ucieka. I to bardzo.

Odważycie się kliknąć : Pinterest

Aleksandra Kurzyńska

Pinterest.com, spidersweb.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry