Filmy o Afryce na wyjątkowym festiwalu w Warszawie

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Festiwal filmowy poświęcony afrykańskiej kulturze i kinematografii z perspektywy Afrykanów „Afrykamera. VII Festiwal Filmów Afrykańskich” odbędzie się w Warszawie 19-22. kwietnia. Festiwal będzie jedyną okazją aby obejrzeć wiele unikatowych produkcji o tematyce czarnego kontynentu. Filmy pojadą również do Białegostoku, Krakowa, Wrocławia, Lublina, Konina i Katowic.

stock.xchng


Wśród najważniejszych części programu będą Rytmy Afryki, które zaprezentują dokumenty muzyczne. Między innymi będzie można obejrzeć „The Creators” wyprodukowane w RPA. Film opowiada o tym jak muzycy wyrażają trudną rzeczywistość tego kraju poprzez swoją twórczość. W sekcji Global Afryka, poświęconej nowemu spojrzeniu na kontynent, będzie można zobaczyć między innymi film „Kinyarwanda”, zdobywcę Nagrody Publiczności na Festiwalu Sundance 2011.

Po raz pierwszy będzie też sekcja poświęcona polskim podróżnikom i filmowcom, Nasz Afrykański Obiektyw, w którym będą oni mogli zaprezentować własne dokumenty. Odbędzie się również Afroselekta z najlepszymi afrykańskimi filmami i Afryka Kobiet z filmem „Ramata”. Wystąpiła w nim pierwsza afrykańska top modelka Katoucha Niane, która po zakończeniu kariery działała na rzecz zaprzestania zabiegu usunięcia łechtaczki u dziewczynek.
Jak co roku, zostanie również wyłoniona nagroda publiczności, Zebra 2012.

Wśród głosujących zostaną rozlosowane 4 prenumeraty magazynu National Geographic Traveller. Filmy będą również dostępne w serwisie iplex.pl

Edyta Bryła

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry