Monika Kuszyńska- wyjątkowa ‚szefowa’ łódzkiej drużyny „Bitwy na głosy”

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

Po wypadku samochodowym, który wraz z zespołem Varius Manx miała w 2006 roku, jest sparaliżowana od pasa w dół. Od tamtej pory jej życie zmieniło się diametralnie.
Monika Kuszyńska urodziła się w 1980 roku w Łodzi. Gdy z pierwszym zespołem- Farenheit nagrywała singiel „Film”, zauważył ją lider grupy Varius Manx- Robert Janson. Kuszyńska w 2001 roku w tymże zespole zastąpiła Kasię Stankiewicz.

W tym samym roku ukazał się debiutancki album „Eta”. Później z Varius Manx, wokalistka zdobyła Grand Prix za utwór „Moje Eldorado” na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich. Za jej „kadencji” w Varius Manx zespół wydał jeszcze płytę „Eno”, „Emi”, „Varius Manx Symfonicznie”

Wypadek odwrócił życie Kuszyńskiej do góry nogami. Najpierw cieszyła się, że żyje, potem okazało się, że nie będzie mogła chodzić, przeszła kilka operacji, długą rehabilitację. Przyznaje, że wierzy, iż światem nie rządzi przypadek, a tragiczne zdarzenie miało coś jej dać.

W wywiadach wielokrotnie podkreślała, że po wypadku poznała wspaniałych ludzi, nauczyła się przyjaźni. Przed wypadkiem miała mnóstwo znajomych, ale kontakty z nimi były płytkie. Wyznawała, że długo zajęło jej zanim zaakceptowała siebie i spojrzała w lustro. Mimo tego zakochała się i wyszła za mąż, za saksofonistę Kubę Raczyńskiego.

Ostatnio w programie „Tomasz Lis na żywo” stwierdziła z uśmiechem, że teraz chyba czuje się bardziej kobieco niż kiedyś. Powróciła na scenę. Ciepłe przyjęcie fanów pomogło jej przełamać obawy i strach przed występowaniem na wózku. Teraz jest w niej masa optymizmu i nadziei. Wierzy, że cały czas ma szansę na wyzdrowienie.

Została trenerką drużyny z Łodzi w „Bitwie na głosy”. Po negocjacjach, które trwały prawie rok, artystka zdecydowała się wziąć udział w show. Przekonał ją fakt, że wygraną w programie można przeznaczyć na cele charytatywne.

Monika Kuszyńska jest wspaniałym wzorem do naśladowania, i to nie tylko dla ludzi, którzy zmagają się z niepełnosprawnością.

Adrianna Krapa
źródła:
(TVP.pl, dziennik.pl, polki.pl)

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry