TVP złożyła wnioski o koncesje dla TVP Dokument i TVP Rozrywka oraz myśli o kolejnych.

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA, TELEWIZJA

Telewizja Polska, 20 marca złożyła w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji wnioski o przyznanie koncesji dwóm nowym kanałom tematycznym: TVP Dokument i TVP Rozrywka. Po otrzymaniu koncesji ustalony zostanie termin uruchomienia kanałów. TVP Dokument zaprezentuje rodzime i światowe produkcje dokumentalne. Ma wzbogacać wiedzę o świecie i życiu społecznym.

Będzie pokazywał rzeczywistość, ludzi takimi jakie są naprawdę. Będzie oddziaływał na emocje i ukazywał przeżycia i doświadczenia człowieka. TVP Rozrywka ukaże polską rozrywkę. Zapewni różnorakie gatunkowo i tematycznie treści o charakterze rozrywkowym. Widzowie zapoznają się ze współczesną sceną rozrywki, jej twórcami i obejrzą najwybitniejsze i najciekawsze pozycje z dorobku polskiej rozrywki. Do tej pory TVP uruchomiła pięć kanałów tematycznych- TVP Kultura, TVP Sport, TVP Historia, TVP HD, TVP Seriale.

Jak donosi Satkurier istnieje duże prawdopodobieństwo ze TVP będzie wnioskować o kolejne koncesje dla kanałów TVP Dzieci i TVP Natura.

Oby nowe projekty TVP były dostępne dla wszystkich (w ramach opłacanego abonamentu) a nie jak to teraz jest np. z TVP Sport czy TVP Seriale czy TVP HD, że trzeba za nie dodatkowo płacić operatorom platform satelitarnych lub kablowych.

Adrianna Krapa

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry