W tym tygodniu ruszają Szczecińskie Dni Informatyki – InfoTrendy

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, POLSKA, TECHNOLOGIE

Ogólnopolskie konferencje, konkursy, warsztaty i mniej formalne spotkania pod szyldem nowinek technologicznych, IT i nowych technologii, popularyzowania wiedzy i zainteresowania informatyką – tak zapowiada się program tegorocznych Szczecińskich Dni Informatyki InfoTrendy, których koordynatorem jest Technopark Pomerania.

Imprezą otwierającą tegoroczne InfoTrendy – w dniu 29 marca 2012 r. – będzie Święto Szkolnej Informatyki w Liceum Ogólnokształcącym nr 4.

InfoTrendy to wspólny szyld dla wielu wydarzeń związanych z nowoczesnymi technologiami, od poważnych konferencji naukowych, przez spotkania zawodowe profesjonalistów i hobbystów związanych z branżą IT, konkursy szkolne i akademickie, po całkiem nieformalne spotkania środowisk i osób związanych z informatyką.

W programie InfoTrendów znajdą coś dla siebie zarówno młodzi jak też trochę starsi fani informatycznych nowinek i pasjonaci wiedzy IT. Dla tych pierwszych zaplanowano m.in. zajęcia z infotechniki, lekcje budowania robotów, programowanie prostych urządzeń, warsztaty z użyciem tabletów oraz konkurs wiedzy, w którym co roku biorą udział setki uczniów z całej Polski.

Studenci zdobędą aktualną wiedzę dotyczącą programowania podczas konferencji IT Academic Day, a bardziej doświadczeni użytkownicy IT zostaną zaproszeni na Webclusters – pierwszą w kraju konferencję nt. rozwiązań programistycznych dla dużych serwisów internetowych oraz na ogólnopolską konferencję naukową z cyklu Problemy Społeczeństwa Informacyjnego – tym razem traktującą o inteligentnym mieście, czyli tzw. smart city.

Podczas InfoTrendów będzie można wybrać się też na mniej formalne, ale równie inspirujące spotkanie branży informatycznej – Netcamp, gdzie w luźnej atmosferze eksperci dzielą się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami związanymi z biznesem w IT.

29 marca Liceum Ogólnokształcącym nr 4. zaprasza też wszystkich gimnazjalistów na Dni Otwarte Szkoły. W ramach atrakcji tego dnia w IV LO dodatkowo będzie miał też miejsce finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Informatycznej dla gimnazjalistów – ostatni etap konkursu i jego rozstrzygnięcie; a także inauguracja pierwszej edycji konkursu „Interaktywny produkt IT” organizowanego przez Akademię Morską w Szczecinie.

Lista wszystkich wydarzeń odbywających się podczas Szczecińskich Dni Informatyki InfoTrendy nie jest jeszcze zamknięta, wciąż dołączają kolejne imprezy, święto potrwa do jesieni. Aktualny wykaz i szczegółowe opisy dostępne są na stronach Szczecińskich Dni Informatyki: www.infotrendy.eu oraz stronach partnerów projektu.

Szczegółowe informacje: www.infotrendy.eu

W załączeniu dodatkowo – szczegółowy program wydarzeń

Partnerem święta informatyki jest Urząd Miasta Szczecin. InfoTrendy odbywają się w Szczecinie już po raz piąty.

Wśród organizatorów tegorocznych wydarzeń odbywających się w ramach InfoTrendów znajdują się m.in.: Katedra Społeczeństwa Informacyjnego WNEiZ Uniwersytetu Szczecińskiego, LO nr 4 w Szczecinie, koło naukowe Grupa.NET przy Wydziale Informatyki ZUT, Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania, Fundacja Rozwoju Branży Internetowej Netcamp, Grupa Szczecińskich Użytkowników Linuxa i Unixa (Szluug).

PAP – Nauka w Polsce

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry