15. nowych połączeń z Lotniska Chopina w sezonie letnim 2012

AKTUALNOŚCI, PODRÓŻE, POLSKA, STYL ŻYCIA

15 lub nawet więcej nowych połączeń rozkładowych z Lotniska Chopina zostanie uruchomionych w sezonie letnim. Największym wydarzeniem niewątpliwie będzie uruchomienie połączenia Warszawa-Pekin Polskich Linii Lotniczych LOT. Pierwszy samolot na tej trasie odleci 29 maja. Rozkład przewiduje, że loty będą się odbywać trzy razy w tygodniu. W zamian zlikwidowane zostanie jednak połączenie do Hanoi.

fot. airbus

Na początku czerwca LOT ponownie uruchomi połączenia do Bejrutu w Libanie i będzie je obsługiwać trzy razy w tygodniu. Polski przewoźnik zwiększa także częstotliwość rejsów do Aten (z 5 do 7 tygodniowo), Barcelony (z 5 do 7 tygodniowo), Bukaresztu (z 11 do 13 tygodniowo), Doniecka (z 3 do 5 tygodniowo), Erewania (z 3 do 5 tygodniowo), Kairu (z 2 do 3 tygodniowo), Kaliningradu (z 4 do 6 tygodniowo), Larnaki (z 3 do 4 tygodniowo), Madrytu (z 5 do 7 tygodniowo), Nicei (z 6 do 7 tygodniowo), Rzymu Fiumicino (z 4 do 5 tygodniowo), Sofii (z 5 do 7 tygodniowo), St Petersburga (z 5 do 7 tygodniowo), Tbilisi (z 3 do 5 tygodniowo), Tel Awiwu (z 5 do 7 tygodniowo).

Wizz Air od kwietnia uruchamia nowe połączenie z Warszawy do Budapesztu. Rejsy na tej trasie będą się odbywały cztery razy w tygodniu. Dwa razy na tydzień obsługiwane będzie połączenie do Madrytu, a trzy razy w tygodniu do Stavanger w Norwegii. W połowie czerwca uruchomione zostanie także połączenie sezonowe do Burgas w Bułgarii – na tej trasie loty będą się odbywały trzy razy w tygodniu.

W sezonie letnim Warszawa znów będzie mieć bezpośrednie połączenia z Islandią. Na początku czerwca rejsy z Rejkiawiku uruchomi nowa tania linia lotnicza WOW Air (dwa razy w tygodniu). Nowe połączenia zapowiada także Island Express.

Włoskie tanie linie Air One otworzą dwa nowe połączenia: Warszawa-Mediolan Malpensa oraz Warszawa-Wenecja. Eurolot zapowiedział uruchomienie rejsów do Zadaru, a liniami Norwegian Air Shuttle ponownie będzie możn polecieć do Bergen. Prawdopodobnie wkrótce w Warszawie ponownie pojawi się także Adria z bezpośrednim połączeniem do Lubjany.

Ambitne plany dotyczące rynku krajowego ma nowa polska linia lotnicza – OLT Express. Przewoźnik zamierza uruchomić nowe trasy z Warszawy do Poznania, Rzeszowa i Szczecina oraz dodatkowe połączenia na trasach do Gdańska i Wrocławia.

Od 1 kwietnia OLT Express będzie stopniowo zwiększał częstotliwość swoich lotów na trasie Warszawa-Gdańsk. Docelowo przewoźnik chce obsługiwać sześć połączeń dziennie w dni powszednie oraz trzy w niedzielę. Na trasie z Warszawy do Wrocławia liczba lotów zwiększy się w tygodniu z dwóch do pięciu.

Od początku maja rusza nowe połączenie z Warszawy do Poznania. Od 6 maja przewoźnik uruchamia codzienne połączenie Warszawa-Szczecin, zaś od 16 maja uruchomione zostanie również nowe połączenie Warszawa-Rzeszów.

Źródło: Chopin Airport

Powiązane wpisy

  • Róża

    Nigdy nie byłam jakoś przekonana do tego lotniska, ale może to dlatego, że ostatni raz samolotem leciałam jeszcze kiedy wszystkie loty odbywały się z „Etiudy”. W tym roku jeszcze na żadne wakacje się nie zdecydowałam, ale jeżeli mam być szczera to mam dość Polskiej niepewności „czy oby na pewno bedzie ciepło” i zamierzam lecieć na wczasy z prawdziwego zdarzenia. Myślałam np o Teneryfie. Ponoć jest tam ciepło, przyroda jest bajeczna a hotele zadbane i czyste? Mam już nawet jeden na oku, nazywa się El Medano, może ktoś w nim przypadkiem był? W katalogu na stronie alfy wygląda naprawdę fajnie, a jak jest na miejscu?

  • Kat

    Cieszy mnie to, że warszawskie lotnisko się tak rozwija. Ja latam stamtąd przynajmniej raz do roku, a czasem zdarza się, że dwa. W tym roku leciałam już do Egiptu. Akurat upolowałam sobie wycieczkę do Sharm w bardzo dobrej cenie no i nie mogłam sobie odmówić. Lotnisko wygląda nowocześnie, można powiedzieć, że prezentuje najwyższy światowy standard. Miła obsługa, tylko w tych sklepach jest trochę drogo. Ale da się przeżyć. Ogólne warunki dla pasażerów bardzo dobre. Komfortowe miejsca do oczekiwania na lot, wszystko dobrze opisane. Polecam podróże z tego miejsca, mnie bardzo odpowiada.

  • Piter

    Lecę z lotniska Chopina w te wakacje po raz pierwszy. Ciekaw jestem jak wygląda teraz, ostatni raz byłem na nim jakieś 10 lat temu więc dawno. Mam nadzieję, że cała odprawa pójdzie szybko i bezproblemowo. Lecę na Teneryfę, na dwutygodniowy odpoczynek i chciałbym się tam znaleźć jak najszybciej. W ogóle to kompletny przypadek, że lecę. Moi znajomi kupili wycieczkę, ale okazało się, że ze względów osobistych musieli ją sprzedać. A że kupili jak jeszcze było sporo promocji ( oni dostali z tego co wiem jakieś 20%) to i ja zapłaciłem niewiele.


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry