Brytyjski Oscar został przyznany Polce za „Tajemnicę spowiedzi”

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

26-letnia Agata Jagodzińska otrzymała nagrodę Złota Maska w konkursie BAFTA, czyli brytyjskiego Oscara za scenariusz do filmu krótkometrażowego „Tajemnica Spowiedzi”. Nagrodę przyznał Polce szkocki odział BAFTY, New Talent Awards, który honoruje młode talenty. Jagodzińska odebrała wyróżnienie podczas uroczystej gali w czwartek 22. marca. 10-minutowy film, także przez nią wyreżyserowany, konfrontuje religię z bezbożnym zachowaniem młodzieży w Polsce.

sxc


Głowna bohaterka filmu, w której rolę wcieliła się babcia Agaty, jest oburzona zachowaniem młodych. Postanawia więc ich ukarać. Całość filmu jest zrealizowana w języku polskim. Produkcja była też nominowana do tej nagrody w kategorii „najlepszy film”. Agata Jagodzińska jest absolwentką uniwersytetu Queen Margaret w Edynburgu.
Wśród innych laureatów pojawił się również Marek Borkowski, który otrzymał BAFTĘ za zdjęcia również do filmu krótkometrażowego, „Rabbit Punch”. Produkcja w reżyserii Neila Hartopa otrzymała również Złotą Maskę w kategorii „najlepszy film krótkometrażowy”.

Edyta Bryła

Wyborcza, portalfilmowy.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry