Nasza Klasa podsumowała 2011 rok

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, POLSKA

Rok 2011 był dla portalu nk.pl kolejnym rokiem dwucyfrowego wzrostu przychodów (w ujęciu procentowym). W minionych dwunastu miesiącach przychody wzrosły o 15%. Firma wciąż uzyskuje także bardzo wysoki poziom rentowności sprzedaży, wynoszący 24%.

Nasza Klasa sp. z o.o. odnotowuje dobre wyniki finansowe dzięki strategii dywersyfikacji źródeł przychodów, rozumianej głównie jako szukanie pozadisplayowych sposobów pozyskiwania środków. Już w 2010 r. udział przychodów pozareklamowych Naszej Klasy stanowił 36%, natomiast rok później, niemal 50%. Jest to tym bardziej warte odnotowania, że firma nie jest jeszcze obecna w tych kategoriach przychodów internetowych, które obecnie rosną najbardziej dynamicznie. Raport IAB AdEx 2011 wskazuje SEM i e-mail marketing jako dziedziny, które zanotowały największy wzrost wydatków na reklamę.

„W roku 2012 kontynuujemy strategię dywersyfikacji przychodów – będziemy szukać nowych źródeł dochodu, ale także rozwijać strumienie, które uruchomiliśmy w zeszłym roku. Na uwagę zasługuje chociażby rozwój prowadzonego przez nas działu badań, a także współpraca, jaką nawiązaliśmy w tym zakresie z TNS OBOP, powołując markę Connect. Duże znaczenie ma dla nas także rozwój sektora mobile. Już teraz jesteśmy w czołówce tego rynku, ponieważ 1,3 mln osób korzystających z mobilnej wersji naszego serwisu generuje około 170 mln odsłon miesięcznie.” – mówi Paweł Petkowicz, pełnomocnik zarządu ds. przychodów i business development w Naszej Klasie.

Strategia dywersyfikacji źródeł przychodu jest stale implementowana. Portal wprowadził już nowe, rozwojowe kanały sprzedaży, jak reklama samoobsługowa i badania marketingowe oparte na społeczności NK. W 2012 r. powinny one odpowiadać za kolejne kilka procent przychodów firmy. W planach Naszej Klasy jest również pojawienie się w kategoriach, w których dotychczas portal nie był obecny. Już niebawem wystartuje m.in. projekt związany z reklamą video.

Źródło: NK

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry