Sony wyprodukuje kolejne Chromebooki

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, KOMPUTERY, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Firma Samsung niedawno wprowadziła na rynek Chromebooki, które niestety nie osiągnęły większego zainteresowania użytkowników sprzętu elektronicznego. Chromebook to nic innego jak netbook z systemem Chrome OS. Są one dostępne na rynku od roku, produkowane przez takie firmy jak Samsung czy Acer. Google szuka partnerów do biznesu, a potencjalnym kandydatem jest Sony.

Sony jako kolejna firma wprowadziła do swojej oferty laptopy z systemem Chrome OS. Jednak firma ta nie ogłosiła tego faktu, wręcz przeciwnie, świat dowiedział się o nowym produkcie przez wyciek danych z amerykańskiej komisji FCC (Federalna Komisja Komunikacji). Sony nie komentował tego zdarzenia, gdyż jak wiadomo każda reklama jest dobra, a w szczególności ta darmowa.

Z tych informacji dowiadujemy się, iż chromebook od Sony nosi nazwę „Vaio VCC111. Ten bezprzewodowy terminal ma mieć 11,6 cali, dwurdzeniowy procesor Tegra T25 ARM 1,2GHz oraz 16GB pamięci SSD, 2GB pamięci RAM i moduły Wi-Fi, Bluetooth. Dotychczasowo sprzęty tego typu, oparte na systemie Google wspomagały jednostki Intela, a Sony poszło krok dalej przechodząc na system ARM. Firma ma nadzieję, że zaprzestanie korzystania z systemu Atom wpłynie korzystnie na ten mały, jak dotąd, świat chromebooków.

Oprócz informacji do sieci przeciekły również zdjęcia owych chromebooków, które ukazują, iż sprzęt ten posiada gniazdo HDMI, czytnik kart SD oraz dwa porty USB. Prawdopodobnie nowy produkt Sony ma trafić do sprzedaży za około pół roku i wtedy będziemy mogli zaobserwować czy firma odniesie sukces, czy sytuacja będzie podobna do chromebooków Samsunga.

Izabela Posłajko
www.laptopmag.com
www.arstechnica.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry