Antyutopia w „1984” – nowy film już wkrótce

AKTUALNOŚCI

Kraj Oceania, lider partii – Big Brother, który śledzi wszystkich mieszkańców; indywidualizm, prawo do prywatnego życia są zakazane. To nie jest bajka, to warunki, w których dzieje się akcja nowego filmu, opartego na książce angielskiego pisarza George’a Orwella „1984”.

W 1984 roku film za powieścią wyreżyserował Michael Radford. W tym roku na taki sam pomysł wpadli przedstawiciele studia filmowego Imagine Entertainment.
Główny bohater pracuje w tzw. ministerstwie prawdy i, wydaje się, że jest wszystkim zadowolony, a totalitarny reżim w żaden sposób nie martwi go.

Jednak tak się tylko wydaje, bo nikt nie wie, co dzieje się w sercu bohatera. On nienawidzi i nie cierpi sytuacji, która panuje w jego państwie. Żeby nie popełnić jakiegoś błędu, o wszystkich swoich wątpliwością mężczyzna pisze w pamiętniku. Długo to się nie może ciągnąć; coś w życiu zawsze się zmienia.

Główny bohater zakochuje się w jednej kobiecie. Najgorsze jest tylko to, że chodzi tu o zakazaną miłość. Co będzie dalej? O tym można się dowiedzieć za pomocą dwóch sposobów: albo przeczytać książkę „1984”, albo doczekać się premiery filmu i spędzić czas w kinie, czekając na odpowiedzi.

Iryna Kukharuk

Źródło: moviefone/kino-teatr.ua

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry