Harry Potter dostępny w formie ebooka na pottermore.com

FILM, KONWERGENCJA, MEDIA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Strona pottermore.com udostępniła przedwczoraj siedem bestsellerowych części powieści ,,Harrego Pottera’’. Jak mówi szef Pottermore Charcie Redmayne – ,,Jest to wielki dzień dla fanów Harry’ego Pottera i czytelników ebooków.

Pierwsze trzy części można kupić za £ 4,99, a następne cztery za £ 6,99. Ceny nie różnią się zbytnio od cen egzemplarzy drukowanych, a to dlatego, że w założeniu ebooki nie mają być konkurencją dla książek, lecz mają po prostu być ogólnodostępne i pomagać w rozwoju biznesu cyfrowego i elektronicznego.

Ponadto dzięki sprzedaży książek w taki sposób, Rowling będzie mogła zatrzymać większość przychodów, zamiast dzielić się nimi z wydawcami. Ebooki są kompatybilne z urządzeniami takich firm jak Sony, Amazon (Kindle) , Barnes & Noble (Nook) oraz wielu aplikacji dostępnych na tablety (iOS czy Android). Już dziś na shop.pottermore.com fani Harrego Pottera z całego świata mogą zakupić swojego własnego ebooka.

Na oficjalny start PotterMore.com trzeba nam jeszcze trochę poczekać. Jak zapowiada Rowling strona będzie dostępna dla szerokiej publiczności w kwietniu br.

Aleksandra Kurzyńska

Guardian.co.uk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry