Katastrofa Smoleńska pojawi się w kanadyjskim serialu dokumentalnym

AKTUALNOŚCI, POLSKA, ŚWIAT

Tragedii w Smoleńsku będzie poświęcony jeden z odcinków kanadyjskiego serialu dokumentalnego, „Mayday”. Odcinek o nazwie „Following orders” (Wykonując rozkazy) będzie wyemitowany przez Discovery Channel, National Geographic Channel i BBC w seriach pod tytułem „Katastrofy w przestworzach” i „Podniebny Terror”.

sxc

Scenariusz odcinka zakłada, że samolot był sprawny a przyczyną tragedii był „CFIT, błąd pilota”, czyli „Controlled flight into terrain” – kontrolowany lot ku ziemi. Według niego, złe warunki atmosferyczne spowodowały, że pilot zderzył samolot z ziemią. Taka wersja wydarzeń jest zgodna z wersję katastrofy z raportu MAK-u i konferencji Tatiany Anodiny. Na łamach „Gazety polskiej codziennie”, która doniosła o sprawie, córka byłego prezydenta Marta Kaczyńska obwiniła rząd za to, że świat uwierzył w scenariusz Rosjan.

Obecnie Antoni Krauze reżyseruje film poświęcony tragedii. Jego roboczy tytuł to „Smoleńsk”, ale może on stać się „Teorią spiskową”. Krauze już wcześniej wyrażał oburzenie wobec faktu, że Polacy do tej pory nie wyprodukowali dokumentu na temat katastrofy. „Smoleńsk” będzie ostatnim filmem Krauzego przed odejściem na emeryturę. Zdjęcia do filmu ruszą w przyszłym roku.

Edyta Bryła

BBC UK/Gazeta.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry