Słynny komunikator Gadu-Gadu(GG) udostępnia sklep z aplikacjami

INTERNET, SOCIAL MEDIA

Któż z Nas nie zna i nie korzysta ze słynnego „GG”. Komunikator firmy GG Network zyskał popularność już ponad dekadę temu, teraz prezentuje nowości.

Producent udostępnia użytkownikom katalog z zewnętrznymi aplikacjami. To wygoda i praktyczność docierania do społeczności GG. Dzięki temu użytkownicy uzyskują dostęp do przydatnych rozszerzeń sfery naukowej, pracy jak i rozrywki a developerzy zyskają potężne narzędzie a to wszystko za darmo!

fot. dev.gg.pl


Nowe aplikacje to unikatowe możliwości komunikacyjne czasu rzeczywistego. Komunikator GG jest uruchomiony zazwyczaj na stałe w komputerze a co za tym idzie, przygotowane aplikacje również stale działają. Dzięki takiemu rozwiązaniu można tworzyć własne rozszerzenia z możliwością dotarcia do grupy sześciomilionowej społeczności.

Użytkownik może wybierać spośród takich aplikacji jak horoskopy, pogoda, programu kin z całego kraju, alarmów, słowników językowych, rysowników jak i gier. Pasek z takimi zakładkami można wysuwać i chować za pomocą jednego kliknięcia, oraz w zależności od potrzeb decydować samemu o ich kolejności.

Zaletą takiego programu jest działanie w czasie rzeczywistym, czyli stała aktywność. To unikatowy system podczas śledzenia wiadomości, notowań oraz wszelkich blogów. Jeżeli na przykład kurs interesującej Nas spółki giełdowej osiągnie wpisaną przez Nas cenę, komunikator da znać o tym fakcie za pomocą powiadomienia. To wygoda dla wielu użytkowników.

Tworzenie takich aplikacji dla developerów opiera się na otwartym API- „http://dev.gg.pl. Na tej bazie staje się możliwe tworzenie prostych jak i zaawansowanych funkcjonalności. Mogą integrować się ze swoją platformą komunikacyjną zarówno początkujący developerzy jak i wielkie firmy, które pragną mieć dostęp do największej społeczności w polskim Internecie.

Tak więc dodatkowe aplikacje komunikatora Gadu-Gadu to praktycznie nieskończony zakres zastosowań aplikacji, który zależy od wyobraźni ich twórców.

Izabela Posłajko

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry