Piąte miejsce dla Impel Gwardii Wrocław

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SIATKÓWKA, SPORT

W poniedziałek w Pile poznaliśmy piątą drużynę Plusligi Kobiet. PTPS przegrał 0:3 z Impel Gwardią Wrocław i to wrocławianki ostatecznie cieszyły się z wyższej lokaty. Wygrana oznacza też, że Gwardia zagra w przyszłym sezonie w Challenge Cup.

Rywalizacja o piąte miejsce rozpoczęła się tydzień temu we Wrocławiu. Faworytkami wydawały się wrocławianki, które w ćwierćfinale prowadziły wyrównaną walkę z Muszynianką Muszyna, a w kolejnej rundzie odprawiły z kwitkiem Pałac Bydgoszcz. Niespodziewanie w stolicy Dolnego Śląska górą był PTPS i zawodniczki tego klubu wracały do Piły ze sporą zaliczką.

Przewagę straciły już w tę niedzielę. Gwardia bardzo pewnie wygrała mecz 3:0 imponując głównie w ataku i bloku. Sytuacja powtórzyła się w poniedziałek. Wrocławianki szybko wygrały, rozbijając gospodynie w setach do 19, 17 i 10.

Dla Gwardii piąte miejsce to powtórzenie rezultatu z poprzedniego sezonu. W tym cele miały jeszcze wyższe. Nie udało się przez słaby sezon zasadniczy, po którym startowały do play-off dopiero z 8. miejsca i już w pierwszej rundzie musiały zagrać z Muszynianką.
Rozstrzygnęła się już kwestia brązowego medalu Plusligi Kobiet. W sobotę Tauron MKS Dąbrowa Górnicza wygrał trzeci raz z BKS-em Bielsko Biała i do Pucharu Polski wywalczonego w lutym może dołożyć trzecie miejsce na koniec ligi.

Wciąż nie znamy najlepszej drużyny w Polsce. Po trzech meczach prowadzi 2:1 Atom Trefl Sopot. Jeśli zawodniczki z Wybrzeża wygrają we wtorek na własnym parkiecie z Muszynianką, sięgną po pierwszy w historii tytuł mistrzyń Polski.

Michał Toporek

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry