Film „Kibic” przestrzega przed bójkami na meczach

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, EURO 2012, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Film edukacyjny „Kibic” z cyklu „Nie warto ryzykować” został przedstawiony uczniom gimnazjów i szkół średnich w środę w Warszawie. Film opowiada o uczniu, który wziął udział w tzw. „ustawce”. Przez przypadek zabił on jednego z uczestników bójki i trafił do więzienia.

kadr z filmu kibic


Przedstawiciele Urzędu Warszawy i policji chcą poprzez ten film przestrzec młodych ludzi przed potencjalnymi skutkami walk między kibicami. Na premierze filmu obecni byli m.in. dyrektor warszawskiego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewa Gawor, zastępca komendanta KSP insp. Michał Domaradzki i były piłkarz reprezentacji Polski Piotr Świerczewski, który promuje film.

Sam był skazany w związku z atakiem na policjanta i powiedział, że jest zainteresowany tematyką agresji wśród kibiców. „Jesteśmy gospodarzami mistrzostw w tym roku i wyobrażam sobie, że będziemy postrzegani przez to, jak fantastycznych mamy kibiców. Mam nadzieję, że podczas Euro 2012 nasze stadiony będą nie tylko piękne, ale i bezpieczne” – dodał.
W 2011 roku na zlecenie Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego powstały trzy filmy przeznaczone dla młodzieży, których tematami była przemoc w internecie, kradzieże w sklepach oraz tzw. pigułki gwałtu.

Fragmenty filmu do obejrzenia na stronie: http://ekipafilmowa.pl/kibic/

Edyta Bryła
http://www.um.warszawa.pl/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry