Jennifer Morrison – Od House’a do Once upon a time

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, ROZRYWKA, ŚWIAT

„Intersection”, „Miracle on 34th Street”, “Stir of Echoes”, “Urban Legends: Final Cut”, “The Zeroes”, “Grind”, “Mall Cope”, “The Sure Hand of God”, “Surviving Christmas”, “Mr & Mrs. Smith”. W całości było ich około 30 – 30 filmów, w których pojawiła się hollywoodzka aktorka Jennifer Morrison. Przeważały role drugoplanowe. Ale jak wiemy z doświadczenia, zagranie w filmie artystycznym czy zdobycie Oscara nie są konieczne, żeby osiągnąć wielką popularność i sympatię widzów.

fot Arnold Gatilao/wikipedia

Wystarczy zagrać w „Dr House”, co zrobiła też Jennifer Morrison. W 2004 wcieliła się w rolę immunologa Allison Cameron – jedynej kobiety w zespole chamskiego, jednak lubianego przez wszystkich doktora Gregory’ego House’a. Na planie filmowym serialu poznała Jesse’go Spencera (dr. Robert Chase). Byli razem przez niecały rok, po czym wszystkie marzenia o weselu i szczęśliwym życiu rodzinnym rozwiały się przez bojaźń i niegotowość kobiety do podjęcia takich ważnych decyzji.

Te wydarzenia miały miejsce dość niedawno, a jak się toczyło życie aktorki do tej kluczowej roli i jak wyglądały jej początki w świecie show biznesu?

Jennifer Morrison urodziła się 12 kwietnia 1979 roku. Jeszcze będąc dzieckiem postanowiła, że zostanie aktorką. Dlatego często brała udział w reklamach telewizyjnych czy sesjach zdjęciowych do popularnych magazynów („Sports Illustrated for Kids”), później wybrała się na studia w Loyola Univesity Chicago (1997-2000) i zdobywała doświadczenie przy Steppenwolf Theatre Company.

Swoją pierwszą rolę – córkę Sharon Stone i Richarda Gere’a w dramacie „Intersection” („Na rozstaniu”) – zagrała w 1993 roku; jej ostatnią pracą jest film z 2011 roku „Wojownik” („Warrior”) oraz serial stacji ABC „Once upon a time”, gdzie Morrison gra Emmę Swan – kobietę, która jako jedyna może uratować zaczarowane miasteczko Storybrooke.

Jego mieszkańcy żyją w cudzej dla nich rzeczywistości i nie pamiętają, co wydarzyło się wcześniej oraz kim oni są naprawdę. To dlatego tzw. rzeczywistość często przeplata się ze światem baśniowym, pokazując widzom przyszłość, w której byli bohaterowie, oraz teraźniejszość, w której są.

Trochę dziwna, bardzo zdeterminowana, jedna z 10 najseksowniejszych kobiet na świecie; aktorka grająca bardzo różne role – zaczynając od dramatów medycznych i kończąc obrazami fantasy; kobieta, która w wieku 32 lat jeszcze boi się ślubu (jej partnerem na razie jest aktor Amaury Nolasco). Taka jest prawdziwa Jennifer Morrison, marzenie której – kariera aktorska – zawsze było celem.

Iryna Kukharuk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry