Najlepszy debiut z festiwalu filmowego w Gdyni trafia do kin

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA

Wielokrotnie nagradzany „Lęk wysokości” Bartosza Konopki, laureata Złotych Lwów, będzie w kinach od 20. kwietnia. Film był między innymi był uznany za najlepszy debiut na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jego twórca był też nominowany do Oscara w 2010 za „Królika po berlińsku” w kategorii „najlepszy dokument krótkometrażowy”.

Bohaterem „Lęku wysokości” jest reporter telewizyjny Tomek (Marcin Dorociński). Prowadzi on ustabilizowane życie, które zmienia wiadomość o chorobie psychicznej ojca. Tomek wykorzystuje pobyt ojca w szpitalu i sprzedaje jego mieszkanie. W chorobie pomóc może mu jednak tylko Tomek, który zagłębia się w świat szaleństwa i dowiaduje się również prawdy o sobie.

Twórcom filmu zależało, aby przedstawić obraz choroby psychicznej, który jest odmienny od tego stereotypowego. Ten często opiera się albo na geniuszu szaleńców, albo na psychopatach. „Lęk wysokości” ma przedstawiać realny obraz relacji między chorymi a ich opiekunami. Film powstał pod patronatem artystycznym Agnieszki Holland w Studiu Munka.

Edyta Bryła
Studiomunka.pl/filmpolski.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry