W Londynie będą stacje metra im. Ireny Szewińskiej i Roberta Korzeniowskiego

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

Na czas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich stacje metra w Londynie otrzymają nazwy największych sportowych gwiazd, w większości zdobywców złotych medali olimpijskich w poprzednich latach.

Największego wyróżnienia doczekał się Michaela Phelps, który 4 lata temu w Pekinie zdobył 8 złotych medali, a we wszystkich startach ma już 14 krążków. Imię australijskiego pływaka otrzyma stacja tuż przy Stadionie Olimpijskim.

fot. newsfix


Swoje przystanki będą mieli również Polacy. Kibice podczas igrzysk będą mogli wsiąść do metra m. in. na stacji Irena Szewińska, Waldemar Baszanowski i Robert Korzeniowski.
Sportowców przydzielono według dyscyplin do poszczególnych linii. I tak na przykład zielona, wiśniowa i różowa należą do lekkoatletów (jeden z końców zielonej linii nosi imię Korzeniowskiego), czarna do tenisistów, a brązowa do piłkarzy. Najbardziej uczęszczana linia czerwona przypadła pływakom.

Co ciekawe pomysłodawcy Alex Trickett i David Brooks nazwami stacji uczcili nie tylko tych, którzy mają w dorobku złote medale olimpijskie, ale również tych, którzy ich nie zdobyli, ale zapisali się w pamięci kibiców dzięki heroicznej walce i wybitnym umiejętnościom.

Mapę londyńskiego metra można obejrzeć pod linkiem : tutaj

Michał Toporek

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry