Wystawa kultowego czarnego małego żakietu Chanel

AKTUALNOŚCI, STYL ŻYCIA, ŚWIAT, ZDROWIE I URODA

Wystawa „The Little Black Jacket” zorganizowana w Tokio jest hołdem dla kultowego małego czarnego żakietu od Chanel. To właśnie on stał się ikoną mody i obecnie króluje na ponad 100 zdjęciach autorstwa dyrektora kreatywnego Chanel – Karla Lagerfelda. Fotografie ukazują zmienność i różnorodność żakietu.

fot/ wikipedia/Christophschaefer

Wystawa otworzona w weekend była również związana z premierą wydania książki ,,The Little Blach Jacket: Chanel’s classic revisited by Karl Lagerfeld and Racine Roitfeld’’. Można w niej odnaleźć takie znane gwiazdy show-biznesu i mody jak Vanessa Paradis, Sarah Jessica Parker czy Alice Della, które noszą żakiet w różny sposób i potwierdzają jego uniwersalność oraz to, że pasuje on do każdego stylu.

Czarny tweedowy żakiet został stworzony już w latach 50. przez Coco Channel – ówczesnej ikony paryskiej haute couture. Wprowadzenie żakietu do damskiej garderoby okazało się rewolucyjne, tym bardziej, że wcześniej tylko mężczyźni nosili tak typ ubrania. Od 1983r. żakiet był modyfikowany pod okiem Lagerfelda i odkrywany na nowo w każdej kolekcji domu Chanel.

Wystawa potrwa do 15 kwietnia, wstęp jest bezpłatny, ale już teraz można ją podziwiać bez wyjazdu do Japonii – pod adresem www.thelittleblackjacket.chanel.com znajdziemy wirtualną odsłonę tego przedsięwzięcia. A już na jesień do księgarń trafi album prezentujący tą kultową część garderoby.

Aleksandra Kurzyńska
Źródło: chanel.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry