„Bokser”- historia Salety w Wielkanoc w TVN

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA, TELEWIZJA

8 kwietnia o godzinie 22:00 telewizja TVN wyemituje fabularny film inspirowany życiem znanego i cenionego polskiego boksera- Przemysława Salety. Nie jest to film biograficzny, a jedynie oparty na motywach z życia pięściarza.

Film ukazuje jak jego życie, w którym kariera sportowa odgrywa główną rolę, zmienia się pod wpływem choroby córki. Już jako młody chłopak Przemek marzy o tytule mistrza świata w kickboxingu. Zaczął jednak trenować w dość późnym wieku, dlatego mało kto dawał mu szansę na sukcesy w porcie. On jednak robi wszystko by osiągnąć swój cel.

Szymon Bobrowski (Przemysław Saleta);


Całe swoje życie podporządkowuje treningom pod okien trenera. Opór i determinacja opłaciły się, kariera Salety zaczyna nabierać coraz szybszego tempa. W międzyczasie rodzi mu się córka. Przemek wyjeżdża do USA, by tam, już w boksie zawodowym, osiągnąć szczyt. Nie rozumie decyzji żony, która składa pozew o rozwód.

Dowiaduje się, że jego córka cierpi na niewydolność nerek. Jednak potrzeba było czasu, by bokser zdołał uświadomić sobie jak bardzo zagrożone jest jej życie. Po odejściu żony, przed upadkiem na dno ratuje go nowa narzeczona i były trener. Prawdę o stanie zdrowia dziecka bokser poznaje w dniu, w którym walka o mistrzostwo świata jest znowu w zasięgu jego ręki.

Gdy przeszczep jest koniecznością, Przemek postanawia poświęcić wszystko, by zawalczyć o życie Nicole. W filmie w rolach głównych zobaczymy Szymona Bobrowskiego i Annę Przybylską.

„Bokser” to produkcja pokazywana i doceniona na wielu prestiżowych festiwalach filmowych w kraju i za granicą. Film na konkursie „The Accolade Competition” w Kalifornii zdobył nagrodę „Award of Merit” i został także nagrodzony w kategoriach: najlepszy film fabularny i najlepszy montaż na konkursie „Los Angeles Movie Awards 2012”.

Film wyróżniono na ubiegłorocznym Festiwalu Filmu, Telewizji i Nowych Mediów w Beverly Hills. Zakwalifikował się także do Panoramy Polskiego 36. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

Adrianna Krapa
TVN/

Powiązane wpisy

  • Anka

    Habbbba habbbbaa …. dla tego ciacha warto ten film obejrzec … ale fajny łysolek 😉


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry