Dysk internetowy od Google: Google Drive 5 GB za darmo?

AKTUALNOŚCI, INTERNET, STRONY WWW

Od ostatnich kilku miesięcy słyszymy po raz kolejny o internetowym dysku od Google. Ponoć nowego konkurenta Dropboksa można się spodziewać już w tym tygodniu.

Firma GigaOm poinformowała kilka dni temu, iż Google na start da użytkownikom zaledwie 1GB powierzchni, a każdy kolejny będzie kosztował. Natomiast serwis Talk Android opublikował ekranowy zrzut wersji beta Google Drive wskazujący, iż Google da 5GB powierzchni użytkownikom za darmo.

Ponadto potwierdza on informację, iż aplikacja Google Drive będzie dostępna dla Windows. Prawdopodobnie Google zaplanuje klienty na różne platformy, z resztą podobnie co firma Dropbox.
Nowa aplikacja Google umożliwi przechowywanie różnorodnych danych w chmurze. Poza funkcją przechowywania, nowa funkcja zapewni synchronizację z urządzeniami bazującymi na systemie Android.

Google Drive ma również oferować możliwość udostępniania innym użytkownikom przechowywanych treści. Jest to duże ułatwienie, gdyż nie trzeba będzie wklejać w treść maila ogromnego pliku, tylko umieścić go w Google Drive i wysłać w wiadomości jako link do danego pliku.

W gazecie „The Wall Street Journal” napisano, że Google Drive będzie miał odmianę biznesową , która znajdzie się w pakiecie aplikacji Google Apps. Klienci biznesowi będą mieli możliwość zwiększania swojej przestrzeni dyskowej oczywiście za uiszczeniem opłaty. Zaletą aplikacji Google ma być konkurencyjność cenowa w stosunku do rozwiązań dostępnych na rynku. Jednak przedstawiciele firmy Google nie skomentowali doniesień gazety.

Skorzystacie z Googlowej chmury?

Izabela Posłajko

Powiązane wpisy

  • friends

    5 GB? Kusząca oferta, zwłaszcza jeśli będzie zintegrowana z innymi serwisami Googla (logowanie, picassa, dokumenty etc)

  • ssssak

    Najprawdopodobniej tak, skorzystam kiedyś. Nie oznacza to, że od razu tam wszystko przeniosę.


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry