Oprah Winfrey – Czy nowe kontrakty „OWN Network” pozwolą odbić się od dna?

AKTUALNOŚCI, KONWERGENCJA, MEDIA, PRASA, ŚWIAT, TELEWIZJA

W 2011 roku Oprah Winfrey zakończyła po 25 latach, The Oprah Winfrey Show. Nie był to jednak koniec kariery nadzwyczaj popularnej gwiazdy „talk show”. Postanowiła ona bowiem wystartować z własnym kanałem telewizyjnym o nazwie „OWN” – Oprah Winfrey Network.

Kanał nadawany w USA i Kanadzie w sieciach kablowych i satelitarnych platformach cyfrowych po raz pierwszy pojawił się na ekranach w styczniu ubiegłego roku. Zawiera on miks programów sygnowanych jej osobą lub jej znajomych prezenterów, gwiazd TV i Hollywood.

Na dobry początek kanał dostępny był dla 80 milionów potencjalnych odbiorców. Nie było to jednak wystarczające aby „OWN” przynosił zyski. W tym roku, dokładnie w marcu, Oprah Winfrey pożegnała się z mającym być „HITEM” programem talk show prowadzonym przez Rosie O’Donnell. Nie pomogły również dane dotyczące oglądalności kanału. Przy bardzo dobrym starcie w 2011 roku, oglądalność sięgała średnio 500.000. Niestety następne miesiące przyniosły kolejne rozczarowania i duży spadek widzów.

Po zakończeniu w czerwcu 2011 roku emisji programu „The Oprah Winfrey Show” możliwość promocji nowego przedsięwzięcia jeszcze bardziej się uszczupliła. Nie pomogły również dołujące liczby sprzedaży niegdyś bardzo popularnego „O” Magazine.

Aktualnie Oprah Winfrey zaczyna szukać kolejnych potencjalnych rynków zbytu dla swoich produktów. Już niedługo kanał OWN pojawi się w sieci kablowej Comcast co przełoży się na kolejne 3 miliony odbiorców. Niestety Oprah nie zarobi na tym do 2013 roku. Jak donoszą media, kontrakt z Comcastem daje mu możliwość darmowej dystrybucji kanału przez rok.

Ponadto Oprah pracuje nad tym aby OWN wystartował w Ameryce Południowej. Może zacznie myśleć nad rynkiem europejskim. Co z tego wyjdzie? Jedno jest prawdopodobne. Jeśli produkty sygnowane nazwiskiem Winfrey nie zaczną przynosić zysku będzie to ostatni rok dla kanału OWN, chyba że właścicielka będzie chciała dofinansowywać projekt kolejnymi setkami milionów dolarów rocznie.

Rafał Kudliński

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry