Feature: Zawsze zajęta Jennifer Aniston

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, ROZRYWKA, ŚWIAT

Trudno uwierzyć, że Jennifer Aniston ma już 43 lata. Nie wygląda na tyle, a jednak to prawda. Hollywoodzka aktorka urodziła się 11 lutego 1969 roku w Sherman Oaks (dzielnica Los Angeles). Przez rok mieszkała w Grecji, skąd pochodzi jej ojciec John Aniston. Wiekszą część dzieciństwa spędziła w Nowym Jorku, gdzie rodzina przeprowadziła się na stałe. Kiedy dziewczyna miała 9 lat, rodzice rozwiedli się. Jennifer została z mamą, ale nigdy nie zapominała o swoim ojcu – aktorze, znanym z popularnych wtedy oper mydlanych.

Wykształcenie Jennifer Aniston otrzymała w Szkole Rudolfa Steinera oraz Fiorello H. LaGuardia High School of Music & Art and Performing Arts. Lubiła rysować, a jej prace malarskie zostały wystawione w Metropolitan Museum of Art. Pierwszym doświadczeniem w dziedziny aktorskiej stały się role w offbroadwayowskich sztukach.

Później Aniston przeprowadziła się do Hollywood, gdzie zaczęła się jej długa droga do sukcesu: początkiem były seriale „Molloy”, „Ferris Bueller” i film „Camp Cucamonga”. W 1993 roku po premierze obrazu „Leprechaun”, który nie odniósł znaczącego sukcesu, aktorka pomyślała o zmianie zawodu, jednak dała sobie jeszcze jedną szansę.

I dobrze, bo wtedy świat show biznesu straciłby na prawdziwym talencie. Tą szansą okazał się zawsze aktualny serial „Przyjaciele”. W nim Aniston zagrała rolę Rachel Green od 1994 do 2004 roku, dostała kilka nagród (Emmy, Złoty Glob); sam serial wszedł do Księgi Rekordów Guinessa za najwyższe płace aktorom (za jeden odcinek – 1 mln dolarów).

Podczas pracy nad serialem zajmowała się także pracą przy dubbingu kreskówek: „King of the Hill”, „South Park”, „Hercules” i „The Iron Giant” oraz wzięła udział w kilku poważniejszych obrazach, m. i. „Picture Perfect”, „The Object of My Affection” i „The Good Girl”. Ale najpopularniejsze w karierze aktorskiej Jennifer Aniston zostają „Bruce Almighty”, „Along Came Polly”, „Rumor Has It…” czy „Friends with Money”.

Jeśli w kinie zawsze się znajdą role dla Aniston, to nie wiadomo, czy znajdzie się mąż dla niej w zwykłym życiu. Pod tym względem kobieta nie jest szczęśliwa. Adam Duritz, Tate Donovan, Brad Pitt, Vince Vaughn, Paul Scaulfor, John Mayer. Niestety z żadnym nie udało się założyć rodziny. Jednak to nie przeszkadza Aniston zawsze wyglądać na „8 tys. dolarów” (tyle aktorka wydaje na podtrzymywanie swojego wyglądu w najlepszym stanie na miesiąc) i zajmować pierwsze miejsca w rankingach najseksowniejszych kobiet na świecie (w 2011 roku w magazynie „Men’s Health”).

Ostatnie filmy Jennifer Aniston: 2010 – „The Bounty Hunter”, “The Switch”, 2011 – “Just Gone with It”, “Horrible Bosses”, 2012 – “Wanderlust”.

Iryna Kukharuk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry