Hit z Berlinale „Marley” otworzy 52. Krakowski Festiwal Filmowy

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Film dokumentalny o życiu Boba Marleya otworzy 52. Krakowski Festiwal Filmowy 28. maja. „Marley” był już gorąco przyjęty na festiwalu Berlinale. Przygotowanie 2-godzinnego dokumentu zajęło 6 lat, a reżyserię powierzono Kevinowi Macdonaldowi (zdobywca Oscara za „One day in September”) po tym jak nie udała się współpraca z Martinem Scorsese („Artysta”) i Jonathanem Demme.

stock.xchng


W przygotowaniu filmu dużą rolę odegrał najstarszy syn legendy reggae, Ziggy Marley. Celem produkcji jest pokazanie i zrozumienie tego jak ważne było pochodzenie w wykreowaniu Marleya nie tylko jako ikony, ale również jako człowieka. Bilety na pokaz przedpremierowy będą dostępne od 2. kwietnia w kasie kina „Kijów” i na stronie internetowej. Organizatorzy spodziewają się na pokazie wizyty reżysera.

Bob Marley urodził się w 1945 roku na Jamajce. Dzięki swojej twórczości rozpropagował muzykę reggae i ruch rastafarjański na całym świecie. Zmarł w wieku zaledwie 35 lat, ale w kilka lat po śmierci wydano jego ostatnią płytę, która sprzedała się w nakładzie 2 milionów, rekordowym dla gatunku reggae.

Edyta Bryła
Krakowfilmfestiwal.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry