„Służące” są już dostępne na DVD i Blu-ray

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA

„Służące” były uznane za jeden z najlepszych filmów ubiegłego roku. Świadczyły o tym nominacje do licznych nagród, między innymi 4 nominacje do Oscara i 5 do Złotych Globów. Ostatecznie przyniosły one jednego Oscara za rolę drugoplanową dla Octavii Spencer.

Bohaterką filmu jest Skeeter, biała dziewczyna z dobrego domu, której marzy się kariera dziennikarki i pisarki. Nie wie o czym pisać do dnia, kiedy postanawia przenieść na papier temat najbliższy jej sercu, czyli czarne służące w domach białych. Skeeter bowiem została w dużej mierze wychowana przez czarnoskórą Konstantine.

Miłość do niej i pustka po jej odejściu powodują, że Skeeter postanawia podjąć jeszcze nigdy nie poruszony temat: jak to jest pracować u białej rodziny? Dzięki pomocy służących z okolicy, powoli powstaje niezwykła książka pełna opowieści o doświadczeniach czarnych kobiet w najbardziej rasistowskim miejscu w Ameryce, miasteczku Jackson w stanie Missisipi. Film powstał na podstawie książki Kathryn Stockett, która w Skeeter odnajduje samą siebie. „Służące” są już dostępne na DVD i Blu-ray.

Edyta Bryła

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry