Canon ulepsza lustrzankę EOS 60D prezentując EOS 60Da

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Ktokolwiek z Nas fotografuje wie, że firma Canon jest marką godną zaufania. Urządzenia w większości spełniają swoje funkcje. Właśnie firma postanowiła opracować z myślą o astrografii lustrzankę, która będzie bardziej czuła na podczerwień dzięki wykorzystaniu zmodyfikowanego dolnoprzepustowego filtra, który znajduje się przed matrycą 18-megapikselową CMOS.

Oto kilka najważniejszych funkcji EOS 60Da :
– Ekran LCD Clear View o przekątnej 3 cali i proporcji 3:2, o zmiennym kącie nachylenia
– Większa czułość na podczerwień
– ISO 100-6400 z możliwością przejścia do ISO 12800
– Matryca CMOS APS-C z rozdzielczością 18 megapikseli
– Rejestrowanie poklatkowych zdjęć z użyciem oprogramowania EOS Utility bądź elektronicznego opcjonalnego wężyka spustowego TC-80N3
– Model ten bazuje na modelu EOS 60D, jednak ma zwiększoną czułość na światło H-a z dużą długością fali, a więc znakomicie sprawdza się w astrofotografii. Optyczny filtr dolnoprzepustowy pozwala trzykrotnie skuteczniej rejestrować zjawiska w podczerwieni.

Już teraz możesz rejestrować wysokiej rozdzielczości zdjęcia, które będą pełne szczegółów. Pomoże Ci w tym 18-megapikselowa matryca CMOS która działa w oparciu o 14-bitowy procesor obrazu DIGIC 4. Dzięki takiemu połączeniu obraz będzie charakteryzował się niskim poziomem szumów nawet wówczas, gdy będziesz fotografować z wysoką czułością ISO bądź z długim czasem naświetlania.

Dzięki ekranowi LCD Clear View ze zmiennym kątem nachylenia możesz nawet po zamocowaniu aparatu na teleskopie ustawiać ostrość, skadrować i robić zdjęcia pod dowolnym kątem. EOS 60Da jest jak najbardziej zgodny z elektronicznym wężykiem spustowym TC-80N3, który staje się przydatny podczas rejestrowania zdjęć poklatkowych. Oprogramowanie EOS Utility pozwoli Ci na zdalne fotografowanie i sterowanie aparatem poprzez komputery Mac lub PC.

Tak więc Canon EOS 60Da jest skierowany dla miłośników astrofotografii, którzy potrzebują profesjonalnego sprzętu z czułością na podczerwień, do ukierunkowanych zastosowań.

Izabela Posłajko
www.canon.pl

Powiązane wpisy

  • A cenę to koza zjadła?

    To za darmo chyba będą je rozdawali, bo o cenie ani jednego słowa?


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry