Robert Redford wyprodukuje dokument o aferze Watergate

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, ROZRYWKA, ŚWIAT

Robert Redford, aktor i reżyser, wyprodukuje film dokumentalny „All presidents’ people revisited”, poświęcony wydarzeniom związanym z aferą Watergate. 40 lat temu w jej wyniku Richard Nixon stracił prezydenturę USA.

sxc


Film, a zwłaszcza tytuł, jest nawiązaniem do produkcji Alana Pakuły z 1976 roku, „Wszyscy ludzie prezydenta”, który przeniósł na ekrany aferę kilka lat po jej ujawnieniu przez dwóch wtedy początkujących dziennikarzy, Boba Woodwarda i Carla Bernsteina. Redford chce jednak nie tylko przypomnieć o tym, co się wtedy wydarzyło, ale też przeprowadzić analizę wpływu, jaki afera ma dzisiaj na kształt dziennikarstwa, mediów, kampanii wyborczych, a także języka politycznego.

Dokument ma również uzupełnić informacje, które już mamy o te nowe, które pojawiły się w związku z dekonspiracją Marka Felta w 2005 roku jako „Deep Throat”. W 2-godzinnym filmie pojawią się również wywiady z ludźmi świata polityki i mediów. Film na zlecenie kanału Discovery pojawi się w telewizji w 2013 roku. Redford będzie nie tylko jego producentem, ale również lektorem.

Edyta Bryła
insidetv.ew.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry