Głos oburzenia w sprawie Węży

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Jak informują liczne portale informacyjne, Sławomir Idziak, autor zdjęć do „nagrodzonej” 5 Wężami „1920 Bitwy Warszawskiej” jest zdania, że polskie nagrody dla najgorszych produkcji mogą przyczynić się do tego, że jeszcze więcej widowni odwróci się od polskiego kina.

sxc

Idziak postanowił interweniować – napisał do akademii przyznającej Węże list, w którym twierdzi, że twórcy wykorzystując technologię 3D nie chcieli podążać za najnowszymi trendami, a za technologią, która jest powszechnie używana przez tak znanych reżyserów jak Martin Scorsese, Tim Burton czy James Cameron.

Idziak przyznał, że realizacja filmu w 3D była jego pomysłem:

„Ja (…) robię wszystko (…), aby polska kinematografia jak najszybciej wdrożyła tę błyskawicznie rozwijającą się na całym świecie technologię; chociażby dlatego, by w erze multipleksów widz, spośród wielu filmów 3D tam wyświetlanych, wybrał polski film, który zrealizowany jest w tej technice”.

W odpowiedzi pomysłodawcy Węży zaapelowali o poczucie humoru i dystans ze strony artystów, którzy statuetki za najgorsze filmy i role ubiegłego roku będą mogli odebrać na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Tamara Barriga

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry