Zawirowania w Yahoo – masowe zwolnienia oraz wojna patentowa z Facebookiem

AKTUALNOŚCI, INTERNET, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW

Według All Tech D około 2.000 pracowników korporacji Yahoo może stracić pracę. Firma ma dokonać masowych zwolnień w wyniku restrukturyzacji, dzięki której Yahoo ma poprawić wyniki finansowe. Zwolnienie 2.000 pracowników stanowi aż 15% wszystkich osób pracujących dla Yahoo. Szczególnie zagrożone są działy związane z rozwijaniem produktów Yahoo, badaniami oraz marketingiem.

To jednak nie koniec zawirowań w firmie. Odkąd były szef PayPal – Scott Thompson objął funkcję dyrektora generalnego firmy, korporacja wdała się w konflikt z Facebookiem. Yahoo pozwał portal społecznościowy w ostatnim miesiącu, oskarżając firmę o naruszenie ich patentów technologicznych.

Z kolei w tym tygodniu Facebook zarzucił Yahoo naruszenie ich patentów, które obejmują obszary obejmujące wyświetlaną reklamę, personalizację treści i udostępnianie zdjęć. Wymienione rozwiązania stanowiły około 80% przychodów Yahoo w zeszłym roku.

Mimo kryzysu Yahoo jest wciąż jest jedną z najbardziej popularnych stron internetowych, a jego największymi rywalami są Google i Facebook. Czy jednak Yahoo uda się dogonić przeciwników za pomocą tak rygorystycznych i odważnych decyzji? Nawet jeśli tak, to niestety kosztem tysiąca ludzi.

Aleksandra Kurzyńska

Guardian.co.uk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry