Katarzyna Dąbrowska- aktorka i piosenkarka

FILM, ROZRYWKA

Znana jest przede wszystkim z roli Wiktory Konsalidy w serialu „Na dobre i na złe”. W jednym z wywiadów wyznała, że z młodą lekarką z Leśnej Góry łączy ją przede wszystkim duża energia. Katarzyna Dąbrowska urodziła się w 1984 roku. Dorastała w Nidzicy. Ukończyła Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

Obecnie jest aktorką Teatru Współczesnego w Warszawie. Wystąpiła między innymi w serialach: „Czas honoru”, „Na wspólnej”, „M jak miłość” czy „Londyńczycy”, a także filmach: „Teraz albo nigdy”, „Urodziny”. Dąbrowska najbardziej znana jest jednak z roli w serialu „Na dobre i na złe”, w którym kreuje postać temperamentnej, zdolnej, młodej lekarki- Wiktorii Konsalidy.

Drugie, artystyczne oblicze Dąbrowskiej to zdecydowanie oblicze wokalne. Aktorka dysponuje oryginalnym, niskim i mocnym głosem. Pierwszy większy „piosenkarski” sukces odniosła w drugiej klasie liceum, kiedy to zwyciężyła w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Francuskiej w Lublinie. Zdobyła III miejsce na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2007 roku, a także I miejsce Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Do aktorki powędrowała II Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas Konkursu Piosenki Francuskiej, Wojciech Młynarski, który był przewodniczącym jury, zapytał uczennicy, wtedy jeszcze drugiej klasy liceum, czy będzie zdawać egzaminy wstępne na aktorstwo. To spotkanie było momentem przełomowym w życiu aktorki piosenkarki. Po zdaniu matury postawiła wszystko na jedną kartę i przystąpiła, z pozytywnym skutkiem do egzaminów na Akademię Teatralną.

Katarzyna Dąbrowska, w związku z tym, że biegle posługuje się językiem francuskim, bardzo chciałaby kiedyś w przyszłości zagrać w jakiejś francusko-polskiej koprodukcji, marzą jej się wielkie role teatralne oraz debiut na dużym ekranie.

Adrianna Krapa
źródło TVP.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry