LGBT Film Festiwal będzie miał ponad 100 pokazów w 5 polskich miastach

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Łącznie 20 filmów weźmie udział w 3. edycji Festiwalu Filmowego LGBT (lesbian, gay, bisexual, transgender), który odbędzie się w dniach 13-19. kwietnia. Festiwal będzie gościł w 5 miastach: Warszawa, Katowice, Łódź i Gdańsk, a planowanych jest 120 pokazów.

sxc


Podczas filmowego święta zostaną pokazane produkcje o tematyce queer, które uzyskały uznanie na międzynarodowych festiwalach. Odbędą się też premiery europejskie 3 filmów, „Pod prąd”, „Trzy welony” i „Faceci, z którymi spałam”. Pojawią się również 2 polskie filmy, „Coming out po polsku” i „Trans – Akcja”. Organizatorzy oddadzą też hołd starszym produkcjom, które uznane były za jedne z najlepszych w kręgach LGBT.

Będą to „Modlitwy za Bobbiego” i „Dzikie noce”. Poza filmami odbędą się też wydarzenia towarzyszące, takie jak spektakle Teatru Nowego z Krakowa. Organizatorzy zaplanowali też plebiscyt na „Najlepszy Film”. Jego zwycięzca zostanie wyłoniony w głosowaniu publiczności. Zeszłoroczny LGBT Film Festiwal odbył się w ramach EuroPride 2011.

Edyta Bryła
Źródła:
Lgbtfestiwal.pl,
student.infor.pl,
placedefilad.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry