Okulary przyszłości – Google prezentuje Project Glass

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, POLSKA, TECHNOLOGIE

Plotki o tym, że firma Google planuje stworzyć komputer w kształcie okularów, sprawdziły się. Wczoraj na Google + ukazał się wpis, w którym zaprezentowano nowy projekt o nazwie ,,Project Glass” wraz z paroma zdjęciami i filmem prezentującym okulary przyszłości. Na razie okulary są jedynie projektem, nad którym pracują już intensywnie laboratoria Google.

Dzięki temu interaktywnemu produktowi nasza rzeczywistość mogłaby się rozszerzyć. Urządzenie te będzie podłączone do internetu oraz będzie miało wbudowaną kamerę i mikrofon, tak by sterować nim za pomocą głosu. Ma także wyświetlać informacje w postaci dźwięku i obrazu dla jednego oka oraz posiadać łączność 3G lub 4G oraz
nawigację GPS. Jeśli chodzi o wygląd, to okulary są lekkie i dyskretne, nie zasłaniają nam twarzy, posiadają jeden ekran i pełnią funkcję przeciwsłoneczna.

Jak okulary mają działać w praktyce? Na zaprezentowanym filmiku pokazane jest ich użycie z perspektywy zwyczajnego użytkownika. Przykładowo, jeżeli spojrzymy na niebo, wyświetli nam się informacja o temperaturze, procentowa szansa na deszcz oraz godzina. Będziemy też dostawać na bieżąco informacje od naszych znajomych. Jeżeli będziemy szukać drogi, okulary będą pełnić funkcję nawigacji i nas tam zaprowadzą. A jeśli będziemy chcieli uzyskać informację o koncercie, który widnieje na plakacie – po prostu zostanie ona nam wyświetlona. To wszystko brzmi intrygująco i kojarzy się niczym scena z filmu ,,Terminator” czy ,,Robocop”.

Projektanci Google stworzyli bardzo ciekawą koncepcje, która być może zrewolucjonizuje sposób patrzenia na świat, o ile oczywiście wypali. Ponoć produkcja okularów ma się rozpocząć jeszcze w tym roku i ich para ma kosztować między 250 a 600 dolarów.

Aleksandra Kurzyńska

źródło: Google

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry