Kontynuacja filmu „Kony 2012” w Internecie [zobacz]

AKTUALNOŚCI, INTERNET, STRONY WWW, ŚWIAT

Organizacja charytatywna Invisible Children opublikowała 4 kwietnia ciąg dalszy 30-minutowego filmu „Kony 2012”. Pierwszą część obejrzało na YouTubie ponad 100 milionów ludzi w ciągu kilku dni od chwili publikacji 5. marca br. Organizacja zapewnia, że sequel będzie wzbogacony o więcej szczegółów dotyczących konfliktu w Afryce.

„Kony 2012” przedstawił cierpienia dzieci, które doświadczają okrucieństwa ze strony ugrupowania terrorystycznego Armia Boga, na której czele stoi właśnie Joseph Kony. Od lat jest on oskarżany między innymi o porwania dzieci i wcielanie ich do swoich bojówek. Produkcja była jednak ostro skrytykowana za uproszczenie pond 30-letniego konfliktu w Ugandzie do afery wokół jednej postaci i błędnie przedstawia Koniego jako Hitlera Afryki.

Reputację filmu nadszarpnęły także wypowiedzi Ugandyjczyków, którzy twierdzą, że Kony jest już problemem przeszłości a film umacnia jedynie stereotyp bezradnej Afryki, która czeka na pomoc ze strony Zachodu. Kalifornijskie Niewidzialne Dzieci przekonują jednak, że dzięki ich akcjom uda się schwytać Koniego i postawić przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym. Na YouTube pojawiły się kolejne filmy będące kontrą do Kony 2012. Komu wierzyć ?

Zdecydujcie sami:

Edyta Bryła
Guardian

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry