Mężczyźni po 65. roku życia są bardziej aktywni seksualnie niż kobiety

AKTUALNOŚCI, NAUKA, STYL ŻYCIA, ŚWIAT, ZDROWIE I URODA

Journal of Sexual Medicine informuje,że 62,3 proc. hiszpańskich mężczyzn oraz 37,4 proc. tamtejszych kobiet po 65. roku życia jest aktywnych seksualnie.

Badania Domingo Palaciosa z uniwersytetu w Madrycie opierają się na National Health and Sexuality Survey, sondażu, w którym uczestniczyło 1939 heteroseksualnych Hiszpanów i Hiszpanek w starszym wieku. Do preferowanych zachowań należały pocałunki, pieszczoty oraz penetracja pochwy. Najmniej popularne okazały się masturbacja i seks oralny.

sxc

Brak aktywności seksualnej wynikał najczęściej z choroby lub wdowieństwa. Inne czynniki ograniczające aktywność seksualną to wiek powyżej 75 lat, brak partnera, słabe wykształcenie, niskie mniemanie o swoim wieku i stanie zdrowia, dwie lub więcej chorób przewlekłych oraz przyjmowanie dwóch lub więcej lekarstw.

Dla porównania amerykańskie badania z roku 2008 (opublikowane przez „New England Journal of Medicine”) wskazywały, że 73 proc. Amerykanów pomiędzy 57. a 64. rokiem życia jest aktywnych seksualnie, przy czym odsetek ten spada do 53 proc. dla wieku od 65 do 75 lat oraz do 26 proc., w przypadku 85-latków.

PAP – Nauka w Polsce

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry