Aplikacje na Windows Phone Marketplace wciąż rosną!

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOBILE, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Windows Phone Marketplace to dość młody sklep z aplikacjami jednak firma stara się by liczba oferowanych aplikacji wciąż rosła. Serwis AllAboutWindowsPhone.com poinformował, iż Windows Phone ma ponad 80 tysięcy opublikowanych aplikacji!

Photo/Stuart Ramson


Codziennie dochodzi do tej puli okolo 340 nowych produktów wirtualnego sklepu. Ponad 20 tysięcy wydawców składa się na te 80 tysięcy aplikacji. Pierwszy kwartał tego roku zapoczątkował dodanie prawie 30 tysięcy aplikacji. To duże liczby zważając na fakt, że ten sklep internetowy jest z Nami od niedawna.

Co ciekawe, przyrost ilości aplikacji które dodawane są w ciągu jednego dnia to budująca wiadomość dla Microsoftu. W lutym tempo przyrostu zgłaszanych aplikacji wynosiło 250 na dzień a obecnie to około 340. Jeżeli popatrzymy na dane statystyczne, to większość aplikacji (67%) jest dostępna za darmo, za 22% trzeba zapłacić a 10% oferuje darmowy okres próbny. Cały system wykazuje więc wzrostowy potencjał, a co za tym idzie rośnie zainteresowanie firm do tworzenia aplikacji dla Windows Phone Marketplace.

Jak pobrać aplikacje Marketplace? To dość prosty proces. W wirtualnym sklepie firmy Microsoft z rozrywką znajdują się gry i aplikacje na telefon. Jak wspomniano wcześniej, większość jest bezpłatna. Natomiast wersje płatne można przetestować przed zakupem. Aby kupić aplikację można korzystać z witryny internetowej, telefonu bądź programu Zune na komputerze Mac lub PC oraz istnieje możliwość korzystania na iPadzie. Jeżeli ktoś miałby problemy, wszelkie informacje można znaleźć na stronie oficjalnej Microsoftu.

Izabela Posłajko
allaboutwindowsphone.com
www.microsoft.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry