Czy znacie najszybszą przeglądarkę internetową?

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, ŚWIAT

Każdy użytkownik Internetu zastanawia się, z której przeglądarki skorzystać by w pełni cieszyć się aplikacjami, które serwuje Nam Internet. Otóż ciężko jest stwierdzić samemu ten fakt i wybrać najlepszą opcję. Zazwyczaj przy wyborze kierujemy się radami znajomych, bądź zwyczajnie sprawdzamy informacje na forach dyskusyjnych.

Firma New Relic przeszła długą drogę od momentu wprowadzenia RUM (realnego monitorowania użytkowników). To pierwsza firma, która zbudowała aplikacje kontrolujące użytkowników monitorując obecnie 750 milionów odsłon dziennie, co daje 5 miliardów w tygodniu oraz 20 miliardów miesięcznie. Unikalny monitoring Javascript obejmuje 150 tysięcy unikalnych domen w całym Internecie, co stawia firmę w wyjątkowej sytuacji. Celem New Relic jest udostępnianie danych, które można wykorzystać w celu zapewnienia najwyższej wydajności.

Firma rozwiązała zagadkę dotyczącą najszybszej przeglądarki. Kontrolując optymalizację działania wszelkich stron internetowych, firma zbadała tą sprawę. Ich zdaniem „Internet Explorer 9” jest najszybszą spośród dostępnych przeglądarek.

Jak do tego doszło? Analitycy New Relic przeprowadzili analizy danych, dotyczących wydajności internetowych przeglądarek, pod kontrolą systemu operacyjnego Apple Mac OS X oraz Microsoft Windows. Ostateczny raport stwierdza, iż wnioski i wyniki oparte są na obserwacji pięciu miliardów załadowań internetowych stron, przez jeden tydzień marca.

Dla platformy Windows, najszybszy okazał się „Internet Explorer” ładujący strony internetowe średnio w 3 sekundy. Natomiast za nim uplasowały się Mozilla Firefox 11 i 14 oraz Google Chrome z wynikiem 3,5 sekundy.

Zastanawiający jest fakt, że na platformie programowej Apple najwolniejsze przeglądarki wypadały lepiej niż najszybsze, które działały w oparciu o system operacyjny Windows. Jeśli chodzi o Apple, liderem okazał się Google Chrome 13 który ładuje się w 2,4 sekundy. Linux Chrome 5 zamyka natomiast pierwszą dziesiątkę najwolniejszych przeglądarek, który otwiera strony w średnio 2,7 sekundy.

zajęła Windows IE (40%) a ostatnie miejsce Safari (1%). Natomiast dla komputerów o systemach Mac, najpopularniejszą przeglądarką została Safari (59%) a Chrome z wynikiem 19% popularności zajęła ostatnie miejsce w klasyfikacji.

Izabela Posłajko
blog.newrelic.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry